O krásach Slovenska vieme toho už veľa. Čo tak nemyslieť na dovolenku v zahraničí pri mori, ale ísť sa pozrieť do našej najväčšej pýchy Slovenska, ktorou je Slovenský raj? Však už len ten názov má svoje čaro.
Slovenský raj sa nachádza na strednom Slovensku. Vyznačuje sa rôznymi turistickými chodníčkami, lesnými vodopádmi a krásnymi mostami cez potôčiky. Tu nájdete tú najkrajšiu prírodu, ktorú ešte ľudia nestihli zničiť.turista na výlete
Ubytovanie v Slovenskom raji je bezpochyby najjednoduchšie. Pohostinných obyvateľov, ktorí vás ubytujú, nájdete skoro v každom dome. Ani si nemusíte nič rezervovať. Prídete, spýtate sa ich, a oni vás určite prijmú. A to ešte za vynikajúcu cenu. Veď predsa turizmom žijú. Prečo by ich teda neradi ubytovali? Spravili im pohodli? Samozrejme v Slovenskom raji nájdete aj plno iných ubytovacích zariadení, najmä penzióny. Tie sú z pohľadu ceny, ešte stále prijateľné, aj keď už dávajú pocítiť návštevníkom, že sa nachádzajú priamo v Slovenskom raji.
Slovenský raj získal pomenovanie vďaka svojim vzácnym prírodným hodnotám a krásam. Tvoria ho zachované krasové planiny, hlboko zarezané riečne kaňony, rokliny a tiesňavy s čarovnými vodopádmi, rozsiahly podzemný svet jaskýň a priepastí i bohato zastúpená fauna a flóra. V Slovenskom raji si prídete na svoje pokiaľ máte radi turistiku a trochu športu. Určite pri návšteve Slovenského raja si nezabudnite nakúpiť poriadnu turistickú obuv a oblečenie, či batohy, aby vás nemusela vyťahovať a ošetrovať horská služba. Niekoľkým sa to veru už stalo. Nevhodnou obuvou riskujete zošmyknutie z mokrých cestičiek či rebríkov, pričom môžete utrpieť vážne zranenia. Do Slovenského raja sa môžete aj popri týchto prekážkach vybrať aj s deťmi. Ale neodporúčam do veku siedmych rokov, keď dieťa je ešte pojašené. Aby vám neušlo popri chodníku.krásny vodopád
Správne vystrojenie turistu začína pevnou obuvou, vhodným oblečením, pršiplášťom. Musí mať mapu, fľašu s vodou alebo čajom, mobilným telefónom, baterkou, balíčkom prvej pomoci a mal by byť poistený do hôr. Nezabúdajte na tieto dôležité veci, môžu vám alebo iným návštevníkom zachrániť život.