Dovolenka

Čokoládové kopce a podzemná rieka (Filipíny)

Ostrovy tvoriace súostrovie Filipín nájdete v Juhočínskom mori iba na skok od Taiwanu a Malajzie. Je to nádherný, romantický a tropický raj o akom sníva hádam každý smrteľník. Dlhé kilometre bielych pláží s tyrkysovo-modrým a krištáľovo-čistým morom, palmy, tropické ovocie nezvyčajných chutí a vôní, netradičná architektúra a pre nás neobvyklé zvyky, to všetko je pre nás magnetom, ktorému len veľmi ťažko odoláme. 

loďka
 
Väčšina dovolenkárov a cestovateľov vyhľadáva tieto ostrovy aby si poleňošili a oddýchli čo je prirodzené. Filipíny však toho ponúkajú omnoho viac.
 
Už ste videli kopce, ktoré pripomínajú obrovitánske mraveniská ukryté v tráve? Že nie? Uprostred ostrova Bohol na Filipínach také nájdete. Sú síce vyššie ale pohľad na ne vás uchváti. Oblasť Čokoládových kopcov (Chocolate Hills) je dokonca tak bizarná, že bola navrhnutá na zápis do svetového dedičstva UNESCO. Podľa legendy sú kopce skamenelými slzami obra Agora, ktorý sa zamiloval do smrteľníčky a podľa geológov sú to iba pôvodné zvetrané formácie podmorského vápenca  pokrytého hlinou. Svoj názov dostali podľa farby, ktorú získavajú na konci období sucha. Vtedy je pohľad na množstvo rovnakých kónických kopcov nepokrytých stromami ani kríkmi fascinujúci.

filipíny
 
Podzemná rieka Puerto-Princesa sa nachádza v rovnomennom národnom parku na ostrove Palawan. Táto rieka je skutočným siedmym divom sveta. Tvorí sústavu hlavného toku a vedľajších ramien s množstvom úžasných vápencových útvarov, ktoré vytvarovala sama príroda.
Pre verejnosť je splavnené len malé percento preskúmanej plochy ale návšteva určite bude stáť za to. Zatiaľ čo vám nad hlavami budú poletovať jaskynné netopiere, na dne rieky budete môcť pozorovať v tyrkysovej vode sa pohybujúce morské živočíchy. A bonus navyše: príjemne sa schladíte v letnej horúčave.
Určite si nezabudnite poznačiť do svojho itinerára aj tento bod, bude to pre vás ako výlet do inej dimenzie!