Nové funkcie a nabíjanie zadarmo pre autá Tesla


Autá zajtrajška
Čo si predstavíte pod názvom Tesla? S najväčšou pravdepodobnosťou moderný a technicky vyspelý stroj. Všetci už predsa vieme, že je to jedna zo značiek budúcnosti. A jej vývojári prichádzajú so stále znamenitejšími vylepšeniami.interirér vozidla.jpg
 
Zábava namiesto nudy
Prvá z nich sa týka tej veľkej vstavanej obrazovky, ktorú nájdete v každom aute Tesly. Momentálne slúži iba na také účely ako väčšina iných – ovládanie klimatizácie, rádio, navigácia… To sa však čoskoro zmení. K týmto bežným funkciám sa pridá niekoľko oveľa zábavnejších.
Displej bude obohatený o aplikáciu Tesla Arcade, ktorá obsahuje hry ako Cuphead, hry s pretekárskymi autami pri ktorých môžete dokonca používať volant auta, alebo klasický šach. A to nie je všetko.
Pre tých čo namiesto hrania hier preferujú svoj obľúbený seriál, film, či hudobný videoklip, má generálny riaditeľ Elon Musk dobré správy. Čoskoro totiž pribudne v ponuke aj Youtube a Netflix.  Samozrejme, tieto služby budú fungovať iba počas času, keď je automobil bezpečne zaparkovaný. Po legitimácii autonómneho riadenia by pozeranie malo byť možné aj počas jazdy, ale zatiaľ si môžete skrátiť dlhú chvíľu len počas státia na parkovisku alebo pred domom.silnice.jpg
Šetríme na elektrine
Druhá novinka sa týka iba Modelov S a Modelov X. Nie je tomu tak dávno čo vlastníci týchto typov mali bezplatné nabíjanie na Tesla Supercharger staniciach po celý život. No v roku 2017 spoločnosť túto praktickú výhodu zrušila, respektíve zmenila na 400kWh ročne. To znížilo predajnosť týchto dvoch druhov, a to, čo vyzeralo ako šikovný spôsob šetrenia, sa zmenilo na zlý marketingový ťah.
Azda práve preto Tesla tento bonus vracia. Teda všetci čo si plánujú kúpiť Model S alebo Model X sa môžu tešiť na nabíjanie úplne zadarmo. Smolu majú majitelia už kúpených áut, pretože na tých sa táto zľava nevzťahuje.
Toto sú nateraz plány jednej z najväčších automobiliek. Niektorých potešili, niektorých možno nie. Uvidíme aké prekvapenia pripravia nabudúce.