Spoločnosť

Textilie nová mosilana

Nová mosilana je veľký výrobca vlnených tkanín v Európe. Je to tradičná textilná výroba v Brne.  Nová mosilana  vyrába aj pre módne špičky, ikony módy ako VERSAGE, ARMANI a HUGO BOSS.ružova textilia.jpg
V novej mosilane sa chvália aj prístupom k zamestnancom  sú ústretový, chápavý. Sľubuje istotu stabilného zamestnania, sľubujú benefiti. Garantujú profesionálny rast medzi ďalšie  veci ktoré ponúkajú  je aj vzdelanie deti zamestnanou. Už v úvode do školy garantujú prace v nove mosilane, obor je výrobca textílii dĺžka štúdia 3 roky z možnosťou pokračovať až k maturite podmienky a prijatie  do školy je jednoduché no majú aj skrátené štúdium a to na jeden rok tak tiež z možnosťou zmaturovať ale dĺžka sa mení a predlžuje ak chcú maturite, maturita je dôležitá .
No  a ako to vyzerá teraz? Nie je to vôbec  dobre  veľa ľudí sa sťažuje. Aj keď je viac ľudí čo nič nepovedia sú aj ľudia ktorým to už nie je jedno. Posledným rokom prijali a vyhodili veľa ľudí a prijali Nepálskych občanov  ktorý sú asi platovo lačnejší ako Česi a Slováci  ale padli objednávky , padla výroba a ľudia? Ľudia sedia doma ma 60 percentách a striedajú sa  aby si niečo zarobili no lenže to opraviť  asi nepôjde a ak áno bude to veľmi ťažké veľa objednávok mávajú.kostimy na mieru.jpg
Keď firma zbankrotuje aj keď veľa ľudí to už tuši tak to pre nich bude šok, strata prace je veľmi zla situácie a to hlavne po Vianociach. Po novom roku sa ťažko  zháňa práca , prace sa ešte len rozbiehajú a sami ešte nevedia koľko prace bude či budú priberať . V naberaniu  do prace sú dve možnosti  a to úrad prace alebo ešte samostatne inzeranti do rôznych novým a na internet.
Tak všetkým zamestnancom prajem veľa prace. Ak sa nepodarí  tak vám prajem inú lepšie pracú. A firme? Firme prajem aby sa dali dohromady, aby dala šancu aj mam pracovitým ľuďom.  A prajem veľa, veľa investorov.