Auto

Belgicka ZOO plánuje vybudovať najväčšiu solárnu elektráreň v Európe

Vyzerá to tak že starý kontinent to s environmentálnym zmýšľaním myslí celkom vážne. Každú chvíľu počúvame o samých novinkách z oblasti automobilového priemyslu a jeden sa nestačí diviť. Čo to za novú technológiu alebo inováciu zase vedci vymysleli. Samozrejme sme iba radi že aj v Európe sa konečne ľudia začínajú pomaly ale isto zobúdzať. Nemáme teraz na mysli len prázdne slová a gestá. Tých bolo za posledné roky viac než dosť.Solárne panely na streche.jpg
 
Tentokrát sa zameráme na síce starú ale osvedčenú solárnu energie. A s ňou spojené solárne elektrárne. Vo vyspelých krajinách, ale ani u nás nie je ničím výnimočným že verejné osvetlenie je napájanie práve týmto spôsobom. Častokrát sa dokonca stretávame že aj radary na stĺpoch verejného osvetlenie sú napájané za pomoci slnka. Škoda síce že iba tie čo majú informačný charakter, ale o tom nabudúce. My sa dnes budeme venovať vybudovanie najväčšej solárnej elektrárne v Európe svojho druhu. Je to najme z dôvodu že Belgická ZOO sa rozhodla nielen deklarovať svoj vzťah k prírode, ale aj reálne sa niečim pričiniť aby bol svet zase o niečo lepším miestom. Pre svojich návštevníkom totiž pripravuje najväčšie parkovisko s nabíjacími stanicami. Na tom by asi nebolo nič výnimočné. No ako sme tu opakovane prízvukovali pôjde o nabíjanie za pomoci slnka. Nuž darmo, projekty na vybudovanie obnoviteľných zdrojov energie sú dnes v kurze a každú chvíľu sa nájde niekto kto príde s niečim novým. Nás môže iba tešiť že začína prevládať trend kedy sa viac hľadí na prírodu ako iba na to čo kto na tom získa a najme koľko.
 Solárne panely.jpg
Preto je zrejmé že majitelia plug-in hybridov si prídu na svoje.  A tak počas prehliadky ZOO sa im zatiaľ auto bude nabíjať na parkovisku, a im tak odpadne aspoň táto starosť. Budú sa tak pôct venovať samotnému výletu. Možno sa pýtate o akom počte nabíjacích staníc sa tu bavíme. Vieme vám s istotou povedať že celkový počet by sa mal pohybovať  niekoľko stoviek staníc. Údajne až okolo 800 kusov. No to je hudba budúcnosti. Na začiatok je reálne číslo tak okolo sto kusov. Ta či onak je to skvelá správa pre motoristov a nám neostáva nič iné,. Iba dúfať že si z tohto projektu zoberú príklad aj u nás na Slovensku.