Auto

Čas prejsť na elektrinu

Ak neviete čo s peniazmi a chcete nové auto. Mali by ste sa poriadne zamyslieť či už nie je na čase zaobstarať si elektrické auto. Predsa len klasické motory sú už na ústupe a ani stále novelizovaná legislatíva v oblasti životného prostredia im nepraje nič dobré. Je to otázka času kedy sa niekto zle vyspí a zaplatíme za jeho nerozvážnosť všetci. Preto ak ste už v situácií že potrebujete nové auto mali by ste sa poriadne zamyslieť nad kúpou elektrického vozidla. Futuristické auto.png
 
Tak teda, nové či jazdenka?
 
Síce je pravda že vozidlá ktoré sú poháňané elektromotormi sú ešte relatívne nové. Ak sa nebavíme o rannom štádiu ich vývoja a predaja. No tu si treba uvedomiť že batérie nevydržia večne. A ľahko sa tak  môže stať že už po jednom či dvoch rokoch budete musieť poriadne za investovať  do ich výmeny. S určitosťou vám preto vieme povedať že to nebude lacná záležitosť. Ak sa skutočne jedná o niektorý z prvých modelov tak potom rátajte s tým že možno nebude výmena možná. A jediné riešenie sa nájde v podobe úpravy vášho auta. Čo zas nie je ani v pri klasike práve lacné. Preto, v tomto prípade rozhodne nie!
 Čierna limuzína.jpg

Iná situácia už nastáva ak ste pevne rozhodnutý ísť do nového vozidla. V tomto prípade sa je síce ťažké baviť o konkrétnej cene pretože napríklad cena takej TESLY Model S v základne verzií sa pohybuje okolo 81 000€ bez DPH. Len pre porovnanie, to už je cena dvojizbového bytu. Pri danom vozidle sa už dojazd pohybuje celkom úcty hodne na 435 až 520 kilometrov. No reálne si kúpiť Teslu môže dovoliť len málokto.  Preto aj my predpokladáme že by ste si vybrali skôr iného výrobcu, no len treba poriadne zvážiť či by to nebolo na úkor ostatných parametrov a do-jazdu. Na dlhšie rodinné výlety by ste mohli okamžite zabudnúť, nehovoriac o návšteve rodiny na druhom konci Slovenska.  Samozrejme proti vkusu žiadny dišputát ako sa ľudovo hovorí. Preto ak elektrické, tak jedine nové.