Výrobky

Cubot Max 2- ďalší solídny a cenovo prístupný smartfón z Číny

Čínske gadgety, ako aj mobilné zariadenia čínskych výrobcov sú predovšetkým známe svojou férovou kombináciou výkon/cena. Viac než slušne pôsobiace parametre, lákavý dizajn a pritom prístupná suma na cenovke. Ruku na srdce- takúto prijateľnú cenu vám Apple alebo Samsung neponúkne, jedine snáď u svojich zastaraných modelov. A tak už asi tušíte, že čínske značky mobilov sa tešia relatívne vysokej popularite, pričom je tu opäť ďalšia novinka z činí. A so zaujímavými novinkami akoby sa roztrthlo vrece, v úvode sa zameriame konkrétne na ďalšiu lákavú voľbu made in china, ktorá nejedného záujemcu odrovná nízkou cenou ( od 125 eur), ale aj sympatickým dizajnom a spoľahlivými parametrami.
Ide o chytrý telefón s názvom Cubot Max, ktorý sa už aj v našej krajine začína tešiť relatívne vysokému záujmu a spokojnosti väčšiny užívateľov.

sms

Ale na čo sa my v tomto článku skutočne zameriame, je čerstvá a sľubne pôsobiaca novinka Cubot Max 2, teda konkrétne už druhé pokračovanie dobre naštartovanej série.

Výkonný osemjadrový procesor MediaTEk Helio P22 a 4GB operačnej pamäte RAM sa postarajú o solídny výkon, pričom 64GB voľného miesta dopraje užívateľovi dostatok priestoru k ukladaniu multimédií. Smartfón takisto disponuje duálnym fotoaparátom a spoľahlivou batériou s výkonom 5000 mAh. Zariadenie beží pod novým operačným systémom Android 9.0 (Pie), ktorý oproti svojim predchodcom určite priniesol viaceré vychytávky. Cubot Max 2 sa dá aktuálne kúpiť za cenu okolo 140 eur (z Gearbestu).

pokemon

Dizajn je sympatický najmä z hľadiska rozmerného 6,8 palcového displeja s funkciou IPS, ktorý poskytuje rozlíšenie obrazovky HD+. Zaujímavým je pomerne malý výraz v hornej časti displeja z dôvodu dispozície predného selfie 8 MPx fotoaparátu. Displej je chránený známym systémom v podobe odolného skla Gorilla Glass 5. Zadný duálny fotoaparát pritom poskytuje až 12 Mpx hlavný senzor a šesť šošoviek.