Záhrada a dom

5 dôvodov prečo sa oplatí zainvestovať do hliníkových okien a dverí

Platy nie sú bohviečo a na druhej strane ceny energií neustále stúpajú. To je jeden z dôvodov, prečo ľudia neustále premýšľajú nad tým, ako ušetriť. Overeným a naozaj efektívnym spôsobom je zateplenie vášho príbytku. Nestačí však zainvestovať iba do zateplenia obvodových stien. Veľmi dôležité sú totiž aj okná a dvere. V nasledujúcich riadkoch sa preto pozrieme na 5 dôvodov, prečo by ste mali popremýšľať nad investíciou do hliníku.
Muž s kávou pozerajúci sa cez okno
1. Tepelnoizolačné vlastnosti
Hliník je výborným izolantom. Keďže hovoríme o tom, ako ušetriť za energie, je logické, že práve tento materiál bude spĺňať práve tieto vlastnosti. Na druhej strane však hliník v porovnaní s plastovými oknami nemá výrazne lepšie izolačné vlastnosti. V porovnaní s drevom je samozrejme neprekonateľný.

2. Životnosť
Druhým a zároveň asi najväčším pozitívom hliníku je, že má nesmierne dlhú životnosť. Patrí do skupiny materiálov, ktoré nepodliehajú korózii. Lepšie povedané, majú voči nej veľmi vysokú odolnosť. Ak chcete aby vám hliníkové okná a dvere https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/hlinikove-okna-a-dvere/poslúžili čo najdlhšie, je potrebné, aby k nim prúdil kyslík. V tomto prípade je však veľmi nepravdepodobné, aby sa tak nedialo.

3. Dizajn
Hliníkové dvere a okná sú jednoznačne tie najdizajnovejšie prvky, aké môžete vo svojej domácnosti mať. Ak je váš by ladený skôr do vidieckeho štýlu, je logické, že sú vhodnejšie drevené okná. Pokiaľ však obľubujete skôr moderný dizajn, hliníkom určite nič nepokazíte.

4. Jednoduchá údržba
Dôvodom, prečo si ľudia obľúbili hliník, je aj jeho jednoduchá údržba. Okrem občasného vyleštenia, ktoré však plní skôr estetickú funkciu, s ním nemusíte v podstate nič iné robiť.
Detail na okno s hliníkovým rámom

5. Odolnosť
Pri tomto materiáli sa nemusíte obávať, že ho zlodej len tak ľahko vypáči, alebo zdolá iným spôsobom. Istota, je samozrejme, ich skombinovanie s bezpečnostnými sklami. Toto riešenie je obzvlášť vhodné pre tých, ktorí bývajú v rodinných domoch alebo na prízemí v panelákoch.