Výrobky

Hračky z Aliexpressu

Aliexpress ako obchodný velikán nedisponuje len oblečením a doplnkami, ale vo veľkom ponúka vo svojom portfóliu aj možnosť zakúpenia hračiek pre najmenších. Od jednoduchých pre novorodencov, až pre tých v školskom veku. Niekedy ani sami dospelí neodolajú a objednajú si nejakú akčnú figúrku. Otázne však zostáva, nakoľko sú materiály, z ktorých sú produkty vyrobené, bezpečné.detské hračky.jpg

  • Pri objednávaní treba mať na mysli, že všetko podnikáte na vlastnú päsť. V Ázii platia iné pravidlá pre výrobcov ako v Európe alebo Amerike. Nejedná sa len o technické postupy, ale predovšetkým o materiály, farby a iné prídavné látky. Tu ich na Slovensku nikto nekontroluje, ak idú rovno do vašej poštovej schránky.
  • Treba si uvedomiť, že objednávanie oblečenia je niečo iné, ako objednávky pre našich najmenších. Prečo? Oblečenie sa často kvôli zápachu musí pred nosením vyprať. Niektorí sa spoliehajú na to, že ich to zbaví všetkých škodlivých prísad, ktoré sa môžu potencionálne objaviť. S plyšákmi či legom to také jednoduché nie je. Aj keď ich opláchnete, vedzte, že vrstva škodlivín na nich môže zostať aj tak.
  • Prečo je teda predaj aj tak úspešný? Je to hlavne kvôli cenám, ktoré sú v porovnaní s naším trhom o dosť nižšie. Za prelomovo nízke môžete svojmu dieťaťu zaobstarať najnovšie vychytávky, s ktorými vám píli uši. Je však na vás, či sa rozhodnete preto obetovať možno aj zdravie.

dieťa pri notebooku.jpg

  • To, či je výrobok nejako škodlivý sa môžete dozvedieť len za svoje peniaze v najbližšom laboratóriu, ktoré je ochotné urobiť testy. Treba pozerať aj na recenzie samotných kupujúcich a všimnúť si akékoľvek výhrady voči produktu. Poprípade môžete kontaktovať predajcu, no ani tí nemusia byť úprimní.
  • Aj keď sa dnes skoro všetko vyrába v Číne, je riskantné kupovať online. I tak popularita narastá a mnohí sa tým nechávajú oklamať. Netreba však zabúdať ani na náš, slovenský trh. Na ňom mnoho kutilov ponúka tradičné hračky, ktoré si ešte pamätáme z detstva a to bez rizika. Zamerajte sa skôr na eko výrobky, ako na nízku cenu a vysokú kvantitu.