Auto moto

Je Turecko bezpečnou dovolenkovou destináciou?

Keď pred mnou manžel zamával letenkami na dovolenku last minute Turecko Happy Travel, priznám sa, že mi nebolo všetko jedno. Viem, že budem vyznievať ako hlúpa a obmedzená osoba, ktorá si, ako sa hovorí, nevidí na špičku vlastného nosa. Keď sa nad tým tak zamyslím, dnes s tým vlastne i súhlasím. Bolo naozaj hlúpe, mať takéto predsudky. Na druhej strane, priznajte sa i vy. Čo vám napadne, keď sa povie Turecko? Ak ste v tejto krajine ešte na dovolenke neboli, tak som si skoro istá, že minimálne polovica z vás, bude mať z tejto krajiny, taký podvedomý strach.Dve mušle zapichnuté do piesku na pláži, cez ktoré svieti slnko.jpg

Ako to vyzerá v Turecku naozaj

Keď do Turecka priletíte a vystúpite z lietadla, uvidíte stovky ľudí, všade autá a autobusy, jedným slovom chaos. Preto môžete ešte stále ostať trochu v pomykove. Avšak v momente, keď sa z letiska trošku vzdialite, uvidíte nádhernú krajinu plnú zelene, more, pláže, a čo je podstatné, usmiatych a nesmierne milých domácich.

Trochu to skrátim. V Turecku je rovnako bezpečne aj nebezpečne, ako na akejkoľvek inej dovolenke. Ak nerozumiete, tak to myslím tak, že v každej krajine je iná kultúra, v dovolenkových destináciách je veľmi veľa turistov, svoje robí aj more a exotický hmyz či iné zvieratká, takže je to určite o niečo nebezpečnejšie, ako sedieť doma pred televízorom.
Ak sa však bavíme o tom, či je Turecko nebezpečnejšie, ako napríklad také Taliansko, tak z môjho pohľadu určite nie.
Na pláži nám dokonca nič nezmizlo, domáci, a to ako v meste, tak i na hoteli, boli veľmi príjemní, ochotní a milí. Môžem povedať, že sme sa cítili, doslova, ako doma žiaden pocit nebezpečia, nám ani nenapadol.Tyrkysovo modré more a jasná obloha.jpg

Nebudem klamať, pred dovolenkou som si čo – to o Turecku pozrela. Ak chcete mať istotu, že nedôjde k žiadnej „nehode“, vyhýbajte sa destináciám v blízkosti hraníc so Sýriou. V tejto oblasti sa však obľúbené dovolenkové lokality ani veľmi nenachádzajú, takže môžete byť pokojní.