Keď pred mnou manžel zamával letenkami na dovolenku last minute Turecko Happy Travel, priznám sa, že mi nebolo všetko jedno. Viem, že budem vyznievať ako hlúpa a obmedzená osoba, ktorá si, ako sa hovorí, nevidí na špičku vlastného nosa. Keď sa nad tým tak zamyslím, dnes s tým vlastne i súhlasím. Bolo naozaj hlúpe, mať takéto predsudky. Na druhej strane, priznajte sa i vy. Čo vám napadne, keď sa povie Turecko? Ak ste v tejto krajine ešte na dovolenke neboli, tak som si skoro istá, že minimálne polovica z vás, bude mať z tejto krajiny, taký podvedomý strach.Dve mušle zapichnuté do piesku na pláži, cez ktoré svieti slnko.jpg

Ako to vyzerá v Turecku naozaj

Keď do Turecka priletíte a vystúpite z lietadla, uvidíte stovky ľudí, všade autá a autobusy, jedným slovom chaos. Preto môžete ešte stále ostať trochu v pomykove. Avšak v momente, keď sa z letiska trošku vzdialite, uvidíte nádhernú krajinu plnú zelene, more, pláže, a čo je podstatné, usmiatych a nesmierne milých domácich.

Trochu to skrátim. V Turecku je rovnako bezpečne aj nebezpečne, ako na akejkoľvek inej dovolenke. Ak nerozumiete, tak to myslím tak, že v každej krajine je iná kultúra, v dovolenkových destináciách je veľmi veľa turistov, svoje robí aj more a exotický hmyz či iné zvieratká, takže je to určite o niečo nebezpečnejšie, ako sedieť doma pred televízorom.
Ak sa však bavíme o tom, či je Turecko nebezpečnejšie, ako napríklad také Taliansko, tak z môjho pohľadu určite nie.
Na pláži nám dokonca nič nezmizlo, domáci, a to ako v meste, tak i na hoteli, boli veľmi príjemní, ochotní a milí. Môžem povedať, že sme sa cítili, doslova, ako doma žiaden pocit nebezpečia, nám ani nenapadol.Tyrkysovo modré more a jasná obloha.jpg

Nebudem klamať, pred dovolenkou som si čo – to o Turecku pozrela. Ak chcete mať istotu, že nedôjde k žiadnej „nehode“, vyhýbajte sa destináciám v blízkosti hraníc so Sýriou. V tejto oblasti sa však obľúbené dovolenkové lokality ani veľmi nenachádzajú, takže môžete byť pokojní.