Nezařazené

Komiksy

Populárne postavy komiksov
Tu sú niektoré z najobľúbenejších postáv v komiksoch: Batman, Superman, Spider-Man, Wonder Woman, Incredible Hulk, Kapitán Amerika, X-Men, Hellboy, Wolverine, Iron Man a Flash

komiks

Kde kúpiť komiksy
Zberatelia si môžu vybrať spomedzi mnohých zdrojov, keď hľadajú ako kúpiť komiksy. Novo vydané komiksy sa predávajú v miestnych komiksových obchodoch, kníhkupectvách, obchodoch s komfortom a dokonca aj vo veľkých obchodných reťazcoch. Staršie komiksy sú k dispozícii na on-line stránkach ako eBay a Amazon, v miestnych komiksových obchodoch a online komiksových obchodoch. Zberatelia môžu tiež vyhľadávať online komiksy.

plakáty

Skúmanie historických komiksov
Zberatelia, ktorí chcú kúpiť historické komiksy, by mali sledovať chyby, ktoré by mohli znížiť platovú triedu a hodnotu komiksu. Odborníci navrhujú preskúmať obal a jednotlivé strany pre ryhy, pokrčenie, vodné škvrny alebo iné nedokonalosti.
Pozrite sa na farbu stránok. Rozsah žltnutia znižuje hodnotu komiksu. Sponky vo väzbe by mali byť prítomné a v dobrom stave. Väzba by mala byť v ideálnom prípade bez chýb a odtrhnutí. Skontrolujte vnútorný kryt informácií o uverejnení, vrátane roku, vydanie a čísla. Ak je komiksová kniha prvé vydanie, tak vnútorný obal nič neuvádza, ak áno, tak ide o iné vydanie.

Buďte opatrní pri kontrole historického komiksu. Niektorí bezohľadní predajcovia nahradia obaly alebo sa pokúsia predať menej cenné opätovné tlačoviny ako prvé vydania. Buďte opatrní pri nákupe historického komiksu online od súkromného predajcu. Požiadajte predajcu, aby skenoval obrázok komiksu, aby ste mohli študovať stav. Získajte záruku fyzickej kondície komiksu pred platbou.

Komiksové obdobia
Publikovanie komiksu je rozdelené na popisné „vekové kategórie“. Ide o:
– Viktoriánsky vek, približne od 1828 do 1899.
– Platinový vek, približne od 1897 do 1937.
– Zlatý vek, približne od roku 1938 do roku 1955.
– Atómový vek, približne od roku 1946 do roku 1956.
– Strieborný vek od približne 1956 do roku 1969.
– Bronzový vek, približne od roku 1970 do roku 1979.
– Moderný vek, od približne 1980 po súčasnosť.