Nezařazené

Skroťte neporiadok v dome


Neustále upratujeme, naháňame sa a snažíme sa dostať všetok ten chaos pod kontrolu. Pokiaľ máte malý jednoizbový byt a žijete sami, možno to nie je váš problém, ale viacčlenné rodiny vo veľkom rodinnom dome isto vedia, o čom je reč. Poriadok nevydrží ani do konca dňa, pretože tamten chce toto a henten zasa tamto a vy periete, varíte…jednoducho robíte všetko naraz a konečný výsledok je aj tak nulový.

rozlité kafě

Keď každý priloží ruku k dielu
V prvom rade si musíte uvedomiť, že nie ste nikoho sluha, alebo slúžka. Neupratujte veci po vašich deťoch alebo partnerovi. Aby vaša domácnosť fungovala a poriadok sa stal pravidlom, nie len príjemnou chvíľkovou záležitosťou, musíte naučiť všetkých členov vašej domácnosti, že čistota v doma pozostáva zo spolupráce. Jednoduchšie povedané: Darmo upratujete, keď za vami niekto rozsýpa omrvinky. Od malička učte vaše deti čistotnosti a tomu, aby si upratovali svoje veci po sebe. Keď si každý uprace to čo sám rozhádže, výsledok by mal byť poriadok nie?

Veľké upratovanie
Milión vecí, ktoré nemajú nijak dôležitejšiu funkciu na milión miestach a vám je všetko ľúto vyhodiť. A tak odkladáte štítky zo šiat, korkové štuple z fliaš a podobné hlúposti, ktoré tvoria chaos a všetko len preto lebo si myslíte, že to ešte využijete. Pravda však je, že tieto veci zostanú zapadnuté prachom a nikto sa ich ani nedotkne. V horšom prípade sa budú povaľovať na miestach a tvoriť neporiadok. Preto si vyhraďte jeden víkend (minimálne) a pustite sa do veľkého vhadzovania takýchto zbytočností.

nepořádek

Organizovaný chaos
Skrinky a zásuvky plné zamotaných káblikov a papierov sú vodcami neporiadku. Najlepšie čo môžete spraviť, aby ste sa tomuto problému vyhli je kúpiť si organizéry. Tento vynikajúci vynález upratuje neporiadok takmer sám. Môžete ich vložiť do každej skrine a zásuvky a vo vašom neporiadku tak zavládne dlho stratený prehľad.