Výrobky

Sochárstvo

Umelci s nadšením zjednodušujú proces sochárstva tým, že hovoria, že je to len záležitosť odstrániť všetok materiál, ktorý "nepatrí" do bloku kameňa alebo hliny. Aj keď je to správny nápad, je to o niečo ťažšie. Sochárstvo je trojrozmerné umenie vytvorené tvarovaním a kombinovaním tvrdých materiálov, ako je mramor, kov, sklo, drevo alebo plast, ako aj hlina, textílie, polyméry a mäkšie kovy. Rovnako ako u mnohých umení, sochárstvo sa stalo viac rozšíreným, pretože predstavuje praktické potreby, preto boli buď zdokonalené, alebo klesli na účinnejšie prostriedky.

foto

Kamenárstvo
Socha v jednej alebo druhej forme sa datuje už tisíce rokov v minulosti. Niektoré z prvých nájdených foriem boli z dôvodu ich trvácnej povahy vyrezávané z materiálov ako kameň. Proces sochárstva je v zásade riadené odstraňovanie kameňa, či už z jedinej horniny, alebo z veľkých dosiek, ktoré sa nachádzajú v najskorších formách známych ako petroglyfy. Tieto umelecké diela boli vytvorené odstránením časti povrchu skaly, ktoré zostávajú na mieste rozrezávaním, hádzaním, rezbárstvom a obrusovaním. Tieto dláždili cestu pre monumentálne plastiky, ktoré pokrývajú veľké diela, a architektonické sochy, ktoré sú pripevnené k budovám. Gravírované drahokamy sú malé vyrezávané drahokamy, vrátane kameňov, ktoré boli pôvodne použité na vytváranie prstencov nosených na odtlačenie osobných emblémov na dokumenty s tesniacim voskom.

socha

Pre každého, kto si vyzdvihne nejaký nový koníček, najchudobnejšia filozofia má byť malá. Zistite, či máte pre ňu spôsobilosť. Hoci je dôležité mať k dispozícii kvalitné nástroje na vykonanie správnej práce, nie je potrebné zohnať si celé súpravy naraz. Pri prvých niekoľkých kusoch si kúpte len to čo naozaj potrebujete. Praktizujte potlače s textúrami pomocou bežných predmetov pre domácnosť, ako sú rukoväte na lyžičky. Nemusí to byť drahé.