Nezařazené

Prečo zberať známky?

Existuje veľa rôznych dôvodov, prečo ľudia začínajú zbierať známky . Niektorí sú zo skupiny  tých šťastlivcov, ktorí zdedili od svojich rodičov alebo príbuzných, už hotové zbierky , bolo im umožnené ,aby sa mohli rýchlo posunúť ďalej jednoducho tým, že pokračujú v práci, ktorú začal predchádzajúci majiteľ.
 Ale väčšina musí začať od začiatku.  Ako na to ? To sa môže stať veľmi jednoducho.

francouzské známky

  • Ja som začínala vlastnou  korešpondenciou. Veru aj vo svojej vlastnej korešpondencii nájdete známku, ktorá sa javí ako mimoriadne zaujímavá – buď pripomína príjemnú cestu, zobrazuje niečo milé, alebo súvisí s vašou prácou alebo štúdiom. Môže to byť váš začiatok aby ste sa rozhodli vytvoriť celú kolekciu venovanú príslušnej téme.

Sme prirodzene náchylní k zhromažďovaniu, predisponovaní na zbieranie vecí, ktoré nemajú žiadnu praktickú hodnotu, ale sú stále dekoratívne a atraktívne. 

  • Známky ako zberateľské predmety sa vyznačujú rôznorodosťou , vzácnosťou, vzdelávacím záujmom a umeleckými príťažlivosťami.

Známky vždy potešili a priťahovali pozornosť zberateľov vzhľadom na ich estetickú hodnotu. Sú to umelecké diela a príklady gravírovania, ako aj odraz kultúrnych a politických ideálov.
V súvislosti s rastom výroby poštových známok takmer vo všetkých krajinách sveta a podrobnejšou štúdiou materiálu sa postupne znižuje rámec zberu. 
V dvadsiatych rokoch nášho storočia sa filatelia zmenila , nastal zlom, milovníci sa obracajú nielen na zbieranie známok z celého sveta, ale sa aj profilujú na obdobia, žánre – stávajú sa vážnymi zberateľmi.
Filatelisti začínajú zhromažďovať známky  o konkrétnych témach, ako sú

sběr známek

  • história
  •  literatúra. 
  • Šport
  • Olympiády
  • Stretnutia mládeže
  • Dejatelia

Avšak tento druh zbierok, ktorý sa mimochodom tu narodil, bol rozšírený až po druhej svetovej vojne, ale v dvadsiatych a začiatkoch tridsiatych rokov vznikla tematická filatelia  a pozostávala zo zhromažďovania známok čisto tematických .
Vyberte si teda aj vy tému, ktorá vám je milá a skúste zbierať známky k tejto téme. Veľa sa z nich dozviete a určite vás očaria.