Záhrada a dom

Nové, čisté, moderné

Určite so mnou budete súhlasiť, že je pekné a potrebné, aby ste sa spolu s celou rodinou obedovali alebo večerali, vychutnávali si rôzne vynikajúce jedlá a hovorili o prežitom dni o radostiach aj starostiach. Je preto dôležité, aby Vaše sedenie pri stole bolo nielen pekné ale aj pohodlné. Tu je niekoľko rád, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere rodinného stola..

kuchyně

Veľa bytov pre starších ľudí má malú kuchyňu. Byt obývajú dvaja, alebo jeden. Pre nich je ideálnym riešením skladací stôl. Existujú rôzne skladacie modely a aj také, ktoré sú vybavené sklápacím alebo rolovacím mechanizmom. Ale všetky majú ďalšie prídavné plochy, ktoré oceníme v prípade, ak prídu hostia- poskytnú nám zrazu viac miest pri stole.

Pri stredne veľkých jedálenských častiach je vhodnejšie kúpiť si oválny alebo okrúhly stôl. Neprítomnosť rohov nám doma nechá väčší priestor na pohyb a zároveň umožní sedenie aj pre viac ľudí. V tmavších a menších jedálňach sú vhodné okrúhle stoly so sklenenou doskou- tá bude vizuálne rozširovať priestor
.
Typ vhodného jedálenského stola bude závisieť od štýlu kuchyne, alebo jedálenského priestoru ako celku. Stálicou sú modely z prírodného dreva alebo z kameňa a sú vhodnými pre všetky interiéry. Sklo sa dá použiť aj v takmer ľubovoľnom štýle, od high-tech po klasiku. Ale aj lacnejšie plastové a kovové povrchy vyzerajú skvele na modernom kúsku. Dnes sa dá vybrať cenovo nenáročný, ale napriek tomu funkčný, praktický a krásny stôl.

jídelní stůl

Materiál povrchu stola je dôležitý v závislosti od účelu stola. Budeme na ňom iba stolovať, alebo aj pripravovať jedlo?. Takže pre stolík, ktorý sa plánuje využívať iba na jedenie, drevený povrch je ideálnym riešením. Ak na ňom budeme pripravovať jedlo, siahnime po povrchu z kameňa, alebo plastu. Bude predsa prichádzať do kontaktu s jedlom a vlhkosťou..
Kameň vydrží nielen všetko vyššie uvedené, ale aj mierne mechanické poškodenie. Povrchy z kameňa a z kovu sú najviac odolné. Takže ak chcete všestranný ť na kuchynský stôl, potom je táto voľba pre vás ako stvorená. Bude vždy nový, čistý a moderný-.