Záhrada a dom

Staré ako nové

V každej domácnosti sa nájde veľa nepotrebných veci ktoré sú na vyhodenie. Ale pozor veľa z nich sa dá ešte použiť .

disky
 
§  Obaly z dvd a cd
Nemyslím tie obalí ktoré poznáme. Ale myslím tie kde ich zmestite desať. Vrchnák z tohto obalu sa ešte prakticky využiť. Napríklad ich môžete použiť v garáži alebo vo vašej pracovni. Do tohto vrchnák vhodíme klbko špagátu a hornú otvorenú časť primontovať na spodok poličky, a na spodnú  vyrežeme  malý otvor na potiahnutie  špagáta . Výhoda tohto je že sa nám špagát nezamotá a máte ho hneď po ruke.

§  Staré rukavice
Staré  kožené rukavice sa vraj už nedajú nikde použiť . No práve naopak. Odrežeme z rukavíc prsty a tie môžeme použiť ako ochranný kryt na náradie. Čo poviete dobrý nápad ?

rukavice

§  Hadica na polievanie
Ak máte doma starú hadicu na polievanie , nevyhadzujte ju. Nastrihajte si kúsky z hadice a tie môžete použiť ako rúčky na kýbeľ alebo na nákupné tašky.

§  Tenisová loptička
Tak teraz niečo pre majstrov kútikov. Ak sa bojíte že si pri pribíjaním z kladivom búchnete   po ruke môžete to vyriešiť týmto jednoduchým spôsobom. Stačí ak do tenisovej loptičky urobíte dieru z obi dvoch strán a vložíte ju na miesto kde pribíjate. Takto sa už nemusíte báť že by ste si buchli po ruke.

§  Kliešte a gumička
Ak vyťahujete klince z dreva či iného materiálu a kliešťa sa Vám neustále otvárajú , môžete vyskúšať tento trik. Pri vyťahovaní klinca si na kliešte namotajte gumičky aby sa Vám neotvárali.

§  Trubky
Ostali Vám doma nejaké trubky , nevyhadzujte ich. Môžu sa zísť na náradie. Trubky naukladajte vedľa seba na políčku so stredovým upevnením a do trubiek naukladajte náradie, podľa druhu.

hadice

§  Trubky aj v kúpeľni
Používate žehličku na vlasy , a nemáte ju kde v kúpeľni umiestniť ? Tento problém sa dá vyriešiť. Trubky sa dajú použiť rôznymi spôsobmi , ale tento je veľmi špeciálnu. Skrinka v kúpeľni môže byť využitá viac ako si predstavujete. Stačí ak na dvere skrinky  nelepíte trúbku asi na dĺžku žehličky a voala . Žehličku máte umiestnený na správnom mieste a hneď ju máte po ruke.