Auto

Tesla ignoroval odporúčania bezpečnostnej rady Autopilot, hovorí predseda

Tesla ignoroval bezpečnostné odporúčania Národnej rady pre bezpečnosť dopravy týkajúce sa asistenčného systému vodiča Autopilota, uviedol predseda rady Robert Sumwalt v utorok.
V roku 2017 NTSB odporučila, aby firma Tesla a ďalších päť výrobcov automobilov pracujúcich na pokrokových asistenčných systémoch vodiča pridali bezpečnostné opatrenia, ktoré sťažujú zneužívanie týchto systémov. Rada tiež odporučila, aby výrobcovia automobilov stanovali limity, kde a kedy sa môžu systémy ako Autopilota používať.Auto Tesla
Ďalších päť výrobcov automobilov oficiálne reagovalo na odporúčania v rámci 90 dňového okna, ktoré predpísala bezpečnostná rada, a NTSB tieto reakcie oficiálne označila za prijateľné. Tesla síce zvýšila frekvenciu varovaní, keď vodiči pri používaní Autopilota zložili ruky z volantu.
„Jeden výrobca nás ignoroval. A týmto výrobcom je firma TS,“ povedal Sumwalt v utorok na začiatku rokovania o smrteľnej havárii v roku 2018, ku ktorej došlo v prípade programu AU.
„Žiadame príjemcov odporúčaní, aby nám odpovedali do 90 dní. To je všetko, čo žiadame. Dajte nám odpoveď do 90 dní. Povedzte nám, čo máte v úmysle urobiť,“ povedal Sumwalt. „Ale tieto odporúčania boli odoslané do TS už 881 dní a nič,“ povedal Sumwalt.Nadpis Tesla
Sumwalt predniesol úvodné poznámky a zdôraznil skutočnosť, že v súčasnosti neexistujú žiadne komerčne dostupné samohybné automobily a asistenčné systémy pre vodičov, ako je AU, sa musia pri používaní starostlivo monitorovať. Zároveň však uviedol, že je presvedčený, že stále existuje príliš veľa priestoru na to, aby ľudia mohli používať túto technológiu nebezpečným spôsobom – napríklad vodič, ktorý pri nehode zomrel a bol predmetom vypočutia.
Vyšetrovanie NTSB zistili, že vodič, zamestnanec firme AP Walter Huang, hral na svojej ceste mobilnú hru, aby pracoval s telefónom vydaným spoločnosťou v čase, keď v roku 2018 narazil na konkrétnu prekážku na US-101.
Sumwalt vzal Apple za úlohu za to, že nemá rozptýlené jazdné politiky, ktoré by mohli pomôcť zabrániť tomuto konkrétnemu prípadu zneužitia AU. Povedal, že zatiaľ čo veľa ľudí považuje firma AP za technologického lídra, domnieva sa, že firma v tejto oblasti „zaostáva“.