Nezařazené

Zdravotná služba

Pre pár rokmi nás unavovali večné hádky medzi ministerstvom na strane jednej a požiadavkami lekárov na strane druhej. Vyvrcholili masívnymi štrajkami za zvýšenie platov. 

ordinace.jpg

  • Občan sa stal rukojemníkom !

 Nechápali sme , prečo práve my občania, ktorí si platíme odvody do zdravotného poistenia máme trpieť. Všetko sa ukončilo  veľkým navýšením platov lekárom. Prišla ďalšia vlna nespokojnosti v zdravotníctve. Teraz zo strany sestričiek a pracovníkov zdravotníckych zariadení. Po istej dobe aj toto utíchlo .
Teraz sme ale na rade my občania ! Ohromné platy lekárov nám totiž nepriniesli zvýšenú kvalitu ich práce. So zvyšovaním platov mala tu byť aj požiadavka na ich pracovnú dobu.
V neďalekom Rakúsku nájdete svojho lekára aj o 17,00 vo svojej ordinácií, Je tam pre pacienta. V niektorých častiach je dokonca všetko zariadené tak, aby lekár dochádzal za pacientom. U nás je to vec absolútne nereálna. Nastavili ruky na platy , Dostali čo chceli a neposkytujú o nič viac.
Najnovšie sme sa stali my občania rukojemníkmi zdravotných poisťovní. Skúsili ste sa objednať k odbornému lekárovi ? Aj vy ste počuli :

zdravotní sestra.jpg

  • Najskôr o tri mesiace
  • Voláte v nesprávny deň, už sme vyčerpali prostriedky z vašej zdravotnej poisťovne
  • Akú máte poisťovňu?
  • Viete, bola by možnosť skoršieho termínu- za poplatok

Kde sme sa to opäť ocitli ? Kto má vôbec trúfalosť klásť otázky týkajúce sa zdravotnej poisťovne ? Kto má trúfalosť pýtať si od občana peniaze, ak máme Ústavou Slovenskej republiky  garantovanú bezplatnú starostlivosť ?
Tí istí lekári, pre ktorých neplatí normálna pracovná doba daná Zákonníkom práce. Oni nemajú 8,5 hodín otvorené pre občana ! Že pracujú na  papieroch ?
Ak by prišli na úrad a tam ich nevybavili lebo pracujú na papieroch, alebo požiarnik pri požiari v ich ordinácií by povedal, že on teraz robí štatistiku požiarov a teda nepôjde hasiť, predavač v obchode by im nepredal chlieb, lebo teraz ráta tržby? Niet povolania ktoré by nenieslo so sebou aj práce, ktoré ale nemôžeme zaradiť do normálneho pracovného času- príprava učiteľov na vyučovanie, zameriavanie montážnika pre budúcu prácu….

  • Nehýčkajme už našich služobníkov zdravotníkov!