Výrobky

Montáž dverí a dverové príslušenstvo

Nákup dverí väčšinou sprevádza zvažovanie mnohých možností, spomedzi ktorých sa snažíme vybrať tie najideálnejšie dvere, čo sa budú najlepšie hodiť pre daný účel. Vrátane samotného typu dverí je dôležité taktiež zvážiť aj výber materiálu, z ktorého sú dvere vyrobené. Populárnymi voľbami sú najmä drevené či sklenené dvere, prípadne kombinácia týchto dvoch materiálov. Kým o drevo je nevyhnutné vynakladať snahu o jeho udržanie, prostredníctvom ošetrovania a starostlivosti, sklenené dvere toľko úsilia nevyžadujú.

dverový úchyt

Dajú sa jednoducho umývať s pomocou vody a handričky alebo vyleštiť prípravkom na sklenené povrchy. Samotné dvere však nebudú držať len tak vo vzduchu, a preto je podstatným rozhodnutím aj ich montáž a výber montážneho príslušenstva. Správna montáž dverí je najdôležitejší faktor, vďaka ktorému môžu dvere byť bezpečne nainštalované a dajú sa používať ich otváraním, zatváraním a prípadne i uzamykaním a odomykaním. Čo všetko, však patrí medzi takéto montážne príslušenstvo?

drevené dvere

Medzi príslušenstvo, ktoré je nevyhnutné využiť pri montáži dverí patria napríklad rôzne druhy dverových a montážnych profilov či bodových alebo dverových úchytov. Pri výbere dverového príslušenstva sa môžete napríklad zamyslieť nad zakúpením dverového úchytu Bracciolo 013, ktorý je dobrá voľba pre sklenené dvere. Do úchytu je možné inštalovať sklo vo viacerých hrúbkach, a to buď 8 mm, 10 mm alebo 12 mm. Tento model dverového úchytu je vyrobený z kartáčovanej nereze, ktorá je odolná a navyše aj jednoducho udržiavateľná. V súvislosti s jednoduchou údržbou a čistením je dobré spomenúť aj hygienickú výhodu nereze, ktorá spočíva v tom, že na tomto druhu materiálu sa nezadržiavajú a nemnožia baktérie. Nerezové úchyty sú tým pádom ideálnou voľbou práve pre rôzne typy dverí, keďže sú každodenne pri otváraní a zatváraní chytané niekoľkými rukami.