Business

Služby sú oveľa drahšie

Možno ste si to všimli a možno ešte nie. No väčšina služieb zdražela. Je to vplyvom mnohých faktorov ale najmä zvýšením minimálnych miezd. Ak teda niekto poskytuje služby a má svojich zamestnancov je jasné, že ak im musí zaplatiť viac tak sa to prejaví v cenách. Kde si to môžete všimnúť? Napríklad u kaderníka. Len za obyčajný strih si účtujú množstvo peňazí.

kutilství

Ako to bolo v minulosti? Služby boli oveľa viac širšie a omnoho viac žiadanejšie. Napríklad remeselnícke služby, boli veľmi potrebné. Ľudia si skôr veci opravovali ako kupovali nové. Dnes sa to už vôbec nevyplatí. Služby sú oveľa drahšie ako kúpa nového výrobku. Nehovoriac o tom, že výrobky boli trvácnejšie. Ľudia nemali tendenciu veci vyhadzovať.

Práve z toho by sme si mali brať príklad a aj čo sa týka oblečenia, tak snažiť sa kupovať kvalitné kúsky, hoci drahšie a menej často. Potom aj ak sa nejakým spôsobom pokazia je potrebné ich opraviť alebo upraviť. To platí aj pri elektronike alebo iných výrobkoch, ktoré máme v domácnosti. Ak sa bude dopyt po týchto službách zvyšovať, je možné, že sa aj zlacnia.

servis

Potom by sme mohli rátať aj s tým, že sa napríklad vrátia služby ako oprava kabeliek, peňaženiek a iných doplnkov. Taktiež oprava topánok. Tieto služby úplne zanikajú a mali by sme si to uvedomiť. Takéto plytvanie ničí krajinu a určite ste už o tom aj počuli. Tvoríme príliš veľa odpadu a to ničí krajinu. Určite ste už videli aj rôzne fotky, videá či filmy o módnom priemysle. Veď si len uvedomme, koľko vecí z oblečenia len tak vyhodíme.

Je preto úplne prirodzené, že ceny služieb rastú. Niektoré, však úplne zanikajú a nenašli si uplatnenie v dnešnom svete. Nemali by sme sa len sťažovať na zvyšovanie cien ale mali by sme si uvedomiť, že na tom máme zásluhu aj my všetci. Mali by sme to teda zmeniť aspoň tým, že prestaneme produkovať také množstvo odpadu.