Výrobky

Tri tipy na domáce limonády

Máte radi limonády? Vôbec sa vám nedivím. Tomuto lahodnému nápoju som prepadol pár rokov dozadu. Pred tým som nikdy nerozumel tomu, ako je niekto schopný zaplatiť dve, či päť eur za pohár s ochutenou vodou. To som ale nepoznal ich ukrytú silu. Hlavne v letnom a poriadne teplom počasí, dokáže tento nápoj človeka poriadne nakopnúť. Obrovskou chybou je však to, ak si ich kúpite. Tie, ktoré si pripravíte domá, sú totiž omnoho chutnejšie, zdravšie a hlavne lacnejšie.

limonáda
 
Mäta v hlavnej úlohe
 
Ak máte balkón, alebo záhradku, určite začnite pestovať mätu. Je úplne jedno pre akú odrodu sa rozhodnete. Prednedávnom som o tom netušil ani ja, no mäta existuje v stovkách rozdielnych verzií. Limonáda, do ktorej pridáte túto rastlinu je jednoducho tým najosviežujúcejším nápojom na svete. Stačí vám dobre vychladená voda, niekoľko kúskov ľadu, citrónová šťava a vylúhovaná mäta. Keď chcete sladký nápoj, ak použite med. nehovorím to preto, že je zdravší ako cukor, ale preto, že v tejto kombinácií chutí najlepšie. Ak chcete aby bola jej chuť v limonáde silnejšia, zalejte ju najprv vriacou vodou. Ide o rovnaký postup ako pri príprave obyčajného čaju. Ten nechajte vychladnúť a zmiešajte s vodou.

citrus
 
Nenahraditeľné citrusy
 
Na prípravu limonády sa asi najviac hodia práve citrusové plody. Citrón je síce fajn, no v skutočnosti máte na výber množstvo iného ovocia. Výborný je napríklad grepfruit, pomaranč, limetka, alebo mandarínka. Najprv ovocie odšťavte a potom ho zmiešajte s vodou. aj v tomto prípade si môžete svoju limonádu osladiť cukrom, alebo spomínaným medom.
 
Zázvor na zimu aj na leto
 
Limonády sú výbornou voľbou aj na zimné obdobie. V tomto prípade určite použite zázvor. Ten totiž vaše telo doslova rozohreje. Môžete ho vylúhovať a zmiešať s chladnou vodou. nezabudnite na citrón a med, ktoré jeho ostrú chuť trochu zmiernia.  Táto surovina sa hodí aj na leto. V tom prípade ale použite menšie množstvo.